صفحه اصلی
مهندسی برق
دوره های آموزشی
تحقیق و توسعه
همکاری بانهادها
اخبار
محصولات
سوالات متداول
9+1 دليل انتخاب ما
نمایندگی ها
درباره ما
   pscadd


PSCAD

 


Power Systems Computer Aided Design

معرفی نرم افزار:

 

 

 PSCADچیست؟

 Power Systems Computer Aided Design یک واسط گرافیکی کربری قدرتمند و انعطاف پذیر برای موتور مشهور شبیه سازی حالت گذرای الکترومغناطیسی، EMTDC می باشد.

بطور خلاصه PSCAD به کاربر توانایی طرح ریزی مدار، اجرای شبیه سازی، تحلیل نتایج و مدیریت داده ها را در یک محیط گرافیکی کاملا جامع می دهد. همچنین توابع رسم درون خطی، کنترل ها و سنجنده هاییکه در نرم افزار قرار داده شده، کاربر را قادر به تغییر یا اصلاح پارامترهای سیستم در طول اجرای شبیه سازی می سازد، و بدین وسیله اثرات ناشی از این تغییرات در حین پیشرفت جریان شبیه سازی قابل مشاهده است.

PSCAD مجهز به یک کتابخانه کامل است که شامل پروژه های زیادی از مدل های شبیه سازی از پیش برنامه ریزی و تست شده که بوسیله عناصر پسیو ساده و توابع کنترلی تنظیم شده اند گرفته تا مدل های بسیار پیچیده نظیر ماشین های الکتریکی،  هاfull-on FACTS devices ، کابلها و خطوط انتقال می باشد. در صورتی که مدل مورد نیاز شما در در کتابخانه نرم افزار موجود نباشد، PSCAD روش هایی برای ساختن مدل های دلخواه فراهم می آورد.برای نمونه، ممکن است مدل های انتخابی با سرهم کردن اجزایی از مدل های موجود به منظور ایجاد یک ماژول جدید ساخته شده باشند، یا طرح ریزی مدل های اولیه و خام به منظور حذف یک ویژگی در محیط طراحی انعطاف پذیر نرم افزار باشند.

در زیر تعدادی از مدل های رایجی را که در کتابخانه جامع PSCAD یافت می شود، می بینید:

·مقاومت ها،القاگرها(اندوکتورها)، خازن ها

·سیم پیچ های به هم بسته شده ی دوسویه، برای مثال ترانسفورماتورها

·کابلها و خطوط انتقال وابسته به فرکانس(متناوب)

( شامل بیشتر time domain line model در جهان !)

·منابع جریان و ولتاژ

·سوئیچ ها و برکرها
·پشتیبانی و تعمیر
·دیودها، تريستورها و GTO ها
·توابع کنترل آنالوگ و دیجیتال
·ماشین های AC و DC، محرک ها(مولدهای راه انداز)، گاورنور(دستگاه فرمان خودکار)،  پایاسازها(متعادل کننده ها) و مدل های لختی
·توابع اندازه گیری و سنجنده
·کنترل های عمومی DC و AC
SVCFACTS· و controller،  HVDCهای دیگر
·منبع باد(پیچه)، توربین ها و گاورنور ها(دستگاه فرمان خودکار)

 

PSCAD و موتور شبیه سازی آن EMTDC، بیش از 30 سال، تحت توسعه برنامه نویسان آن و همچنین الهام گرفتن از ایده ها و پیشنهادات کاربران جهانی اش است. همین ویژگی در توسعه نرم افزار منجر به تبدیل شدن PSCAD به یکی از توانمندترین و اساسی ترین نرم افزارهای طراحی کامپیوتری موجود شده است.

 

 

محیط نرم افزار:

 


  


 

 

خانه مهندسی برق ایران

خانه مهندسی برق ایران

" گامی تخصصی بسوی اشتغال در صنعت برق کشور"