صفحه اصلی
مهندسی برق
دوره های آموزشی
تحقیق و توسعه
همکاری بانهادها
اخبار
محصولات
سوالات متداول
9+1 دليل انتخاب ما
نمایندگی ها
درباره ما
   DIGSILENT

 

Digsilent

 

نرم افزار محاسباتی و شبیه سازی در شبکه های انتقال و توزیع

معرفی نرم افزار:

در کارخانه ها ، مکان صنعتی یا ساختمان های بزرگ ، سیستم های قدرت مختلفی همچون  مدارات تغذیه ( feeder ) ، ورودی های برق ( incoming ) ، خروجی های برق ( outgoing ) و مصرف کننده های مختلفی همچون موتورهای الکتریکی ، هیترها یا بارهای خانگی وجود دارند که باید از آنها در برابر شرایط مختلفی همچون اتصال  کوتاه ، اضافه بار ، افزایش ولتاژ یا جریان و حفاظت کرد .

برای حفاظت از این سیستم معمولا از رله های حفاظتی استفاده میشود ، رله های حفاظتی با اندازه گیری مقدار پارامترهای مختلف ولتاژ وجریان ؛ نظیر مقدار متوسط ، فاز ، اندازه و مقایسه ی این مقادیر با مقادیر  تنظیمی خود میتوانند مصرف کننده و مدارات مرتبط  با  آن را در شرایط  اضطراری از  شبکه ی قدرت جدا کنند .

برای دستیابی به مقادیر مناسب رله های حفاظتی و همچنین انتخاب صحیح المان های حفاظتی و انتقال قدرت ، نیاز  است که طراح مدلی از شبکه ی مورد نیاز طراحی کرده و آن را در شرایط مختلف تحلیل  کند . برای  تحلیل و آنالیز سیستم های قدرت نرم افزارهای مختلفی  وجود دارد که یکی از بهترین و قدرتمند ترین آنها نرم افزار DIgSILENT است .

دقت و اعتبار این نرم افزار به حدی است که از آن در اکثر کشورها از جمله ایران برای آنالیز و طراحی شبکه های تولید ، انتقال و توزیع استفاده میشود .

DIgSILENT یکی از نرم افزار های پرکاربرد در طراحی ، تحلیل و ساخت ادوات الکتریکال میباشد که کاربران توسط آن میتوانند محاسباتی همچون پخش بار ، هماهنگی حفاظت ، محاسبه کابل ، پخش بار هارمونیک ، بررسی فرکانسی ، شبیه سازی دینامیک سیستم ، حالت گذرای الکترومغناطیسی و را بر روی سیستم های قدرت انجام دهند .

نام اختصاری این نرم افزار از مجموعه کلمات DIgital SImulation and Electrical NeTwork گرفته شده است. این ابزار به عنوان یک بسته نرم افزاری یکپارچه و با کاربری آسان ویژه آنالیز کنترلی و سیستم های قدرت الکتریکی ، به گونه ای طراحی شده است که بتواند اهداف طراحی و بهره برداری بهینه از شبکه را به بهترین نحو انجام دهد.

قابلیت های کلیدی نرم افزار :

   محاسبات پخش بار و محاسبه ی نتایج پخش بار و پخش بار بهینه

   تحلیل عیب و هماهنگی حفاظت

   تحلیل شبکه ولتاژ پایین و بهینه سازی شبکه توزیع

   محاسبه کابل و پخش بار هارمونیک

   بررسی فرکانسی و مدلسازی شبکه و محاسبه ی سیگنال کنترل ریپل

   تحلیل قابلیت اطمینان با زبان برنامه نویسی DPL

   محاسبات پخش بار ، اتصال كوتاه ،  محاسبات خطا و حوادث

   محاسبات شبیه سازی دینامیكی و  شبیه سازی حالت های گذرا الكترومغناطیسی

   بررسی  هماهنگی رله ها و  وارسی عملكرد تجهیزات حفاظتی

محیط نرم افزار:

 

 

 

 

 

خانه مهندسی برق ایران

خانه مهندسی برق ایران

" گامی تخصصی بسوی اشتغال در صنعت برق کشور"