صفحه اصلی
مهندسی برق
دوره های آموزشی
تحقیق و توسعه
همکاری بانهادها
اخبار
محصولات
سوالات متداول
9+1 دليل انتخاب ما
نمایندگی ها
درباره ما
   Hspice

 

Hspice

 

شبیه سازی مدارهای آنالوگ

 

معرفی نرم افزار:

 

در حوزه شبیه سازی مدارهای الکتریکی، نرم افزار های بسیاری معرفی و به کارگرفته شده اند از این میان یکی از قوی ترین و پرکاربرد ترین نرم افزارها HSPICE است (این نرم افزار بیشتر توسط دانشجویان کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار می گیرد).  این برنامه که شامل کلیه قطعات چون مقاومت و خازن و سلف (با تزویج و بدون تزویج) و دیود و ترانزیستورهای JFET,MOSFET,BJT  و بسیاری دیگرازقطعات حتی در حوزه فرکانس های بالاست قابلیت های زیادی برای تحلیل های پیچیده و با دقت بالا را دارد.

بسیاری از تحلیل های DCوAC  تحلیل نویز وtransient  همچنین شبیه سازیها و بررسی شکل موج های خروجی حتی ترکیب شکل موج های خروجی یک مدارتوسط این نرم افزار به سادگی قابل انجام است اما توصیه من به شما این است که قبل از کار با این نرم افزار ابتدا تحلیل مدارات خود را در فضای برنامه هایی چون PSPICE و یا PROTEUS  انجام دهید زیرا این برنامه ها دارای محیط های شماتیک اند و شما را با فضای واقعی کار با مدارات در محیط آزمایشگاه آشنا می کنند  اما در HSPICE  با پارامترهای  کد شده هر یک از المانها  کار می کنید وداشتن زمینه  فکری مناسب شما را در تحلیل مدارهایتان در این فضا یاری می کند.

بررسی اثر تغييرات اجزاء مدار و محاسبه حساسيت رفتار مدار نسبت به آن (شامل مقاومت ها، سلفها،خازن ها، ديودها و ترانزيستورها و ... )، در نظر گرفتن آثار غير خطی المانها در رفتار مدار بهينه كردن مدار با توجه به موارد فوق بررسی رفتار مدار از نظر نويز و اعوجاج ها و همچنين از نظر تجزيه و تحليل در حوزه فركانس و بدست آوردن طيف فركانسی بر مبناي تجزيه و تحليل فوريه از جمله مواردی است که می توان به کمک نرم افزار Hspice انجام داد بدون اينكه نياز به استفاده از دستگاه هاي گران قیمتی مانند Spectrum Analyzer و يا Noise Figure Meter  داشته باشيم.

HSpice  برنامه اي براي شبيه سازي مدارهاي الكتريكی و الكترونيكی می باشد. اين برنامه قابليت تجزيه و تحليل های زير را در مدارهای الكتريكی و الكترونيكی دارد :

تجزیه و تحلیل DC

تجزیه و تحلیل گذرا

تجزیه و تحلیل نویز

تجزیه و تحلیل AC

تجزیه و تحلیل فوریه

در برنامه HSpice مدارها می توانند شامل مقاومت، خازن، سلف ( بدون تزويج متقابل و با تزويج متقابل) كليدهای كنترل شده با جريان يا ولتاژ، منابع ولتاژ و جريان مستقل و وابسته و عناصر نيمه هادی مانند ديود، ترانزيستور ،JFET  و  MOSFET  باشند. برنامه HSpice قادر است خطوط انتقال را نیز بعنوان يك عنصر مداری بررسی نمايد.

محیط کار در hspice:

نمونه خروجی :

 

 

خانه مهندسی برق ایران

خانه مهندسی برق ایران

" گامی تخصصی بسوی اشتغال در صنعت برق کشور"