صفحه اصلی
مهندسی برق
دوره های آموزشی
تحقیق و توسعه
همکاری بانهادها
اخبار
محصولات
سوالات متداول
9+1 دليل انتخاب ما
نمایندگی ها
درباره ما
   ARM

ARM


میکروکنترلر ARM

معرفی نرم افزار:

پردازنده ARM چیست ؟

ARM یک خانواده CPU بر پایه معماری RISCمی باشد که توسط تیم ARM توسعه داده شده است. از ARM در ساخت CPU های 32 و 64 بیتی چند هسته ای استفاده می گردد. معماری RISC دارای تعداد دستورالعمل های کمتری است و سرعت اجرای دستورالعمل ها در این معماری بیشتر است و توان مصرفی این CPU های نیز کمتر است .

امروزه پردازنده های ARM به علت مزایای بالا ، به طور گسترده در دستگاه های الکترونیکی همراه مانند تلفن های همراه ، تبلت ها ، پلیر ها ، ساعت های هوشمند و . استفاده می شود. پردازنده های ARM به علت داشتن تعداد دستور العمل های کمتر ، هنگام ساخت به تعداد ترانزیستور های کمتری نیاز دارند و به همین دلیل ساخت IC های پردازنده با اندازه کوچکتر را ممکن می سازد.

طراحی ساده ARM باعث می شود تا پردازش چند هسته ای بهینه تر و کد نویسی برای این پردازنده های ساده تر باشد. پردازنده های ARM گاها در برخی دستورالعمل های مشترک ، در مقایسه با پردازنده های Intel حتی پایداری بالاتری نیز دارند.

پردازنده ARM اولین بار در دهه 80 میلادی توسط شرکت انگلیسی Acorn Computers توسعه داده شد و نام ARM از سرکلمات Acorn RISC Machines بر آن گذاشته شد ، بعد ها این کلمات به Advanced RISC Machines تغییر یافتند. ( در حال حاضر ARM مخفف کلمات Advanced RISC Machines می باشد ) بعد ها شرکت هایی مانند Apple نیز به توسعه ARM کمک کردند و هسته های جدیدتر ARM به بازار ارائه شد. در حال حاضر شرکت ARM هسته CPU طراحی شده را در اختیار شرکت های سازنده CPU و میکروکنترلر قرار می دهد و بخش عمده در آمد این شرکت ، از همین طریق است.

ARM از ابتدا تاکنون چندین هسته مختلف مانند :

 ARM1,ARM2,ARM3,ARM4,ARM4T,ARM6,ARM6M,ARM7M,ARM7EM,ARM7R,ARM7A,ARM8A,ARM8.1A,ARM8R ارائه نموده است که در دستگاه های مختلفی کاربرد داشته و دارند. در سالهای اخیر از پردازنده های ARM در ساخت لپ تاپ ها نیز استفاده شده و بیش از 20% لپ تاپ ها از این پردازنده استفاده می نمایند .

 

 

محیط نرم افزار:

 

 

 


 

 

 

 


 


 

خانه مهندسی برق ایران

خانه مهندسی برق ایران

" گامی تخصصی بسوی اشتغال در صنعت برق کشور"